Aktualności

Previous Next

Od 15 lutego br. Rozpoczynamy realizację projektu pod nazwą: „Była sobie wieś czyli historia Żalna w fotografii”. Nasze działania będą polegały na zgromadzeniu zdjęć przedstawiających Żalno z dawnych lat i wydrukowaniu ich na dużych planszach, które będą elementami wystawy plenerowej w naszej wsi.

Dofinansowanie w kwocie 2000zł otrzymaliśmy z Gminy Kęsowo w ramach zadania KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.

Previous Next

Dnia 13 grudnia 2022r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim województwa kujawsko – pomorskiego o dofinansowanie na realizację Projektu „Budowa strefy street workout w miejscowości Żalno – jako miejsca dla młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 7.  Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 7.1  .  Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Okres realizacji projektu: 01.01.2023 – 31.03.2023

Previous Next

Dofinansowanie otrzymane w tym roku  przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno ze strony Gminy Kęsowo pozwoliło rozwijać talenty kuglarskie dzieci z Żalna i Piastoszyna. Na hali sportowej  Szkoły Podstawowej  w Żalnie, pod okiem trenerki cyrku dzieci zdobywały nowe umiejętności i doskonaliły zdobyte wcześniej. Zabawa połączona z nauką to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu naszych pociech.

„Przygody Żalińskiej Makowej panienki” - nowa oferta dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

 

W Żalnie na  jednej z łąk pod lasem mieszka Makowa panienka wraz ze swoim przyjacielem motylem Maciejem. Uczestnicy tej gry terenowej wezmą udział w  pięciu przygodach Janeczki i Macieja. Po każdej przeprowadzonej scence dzieci wykażą się różnymi umiejętnościami w przygotowanych zabawach plenerowych.

 

Dodatkowo mali goście Kwiatowej Wioski wykonają własnoręcznie pływający kwiatek oraz postać Makowej panienki lub motyla Macieja.

 

Grę przygotowali: Aleksandra Krzywdzińska oraz Ewa Szczypiorska.

 

Grafika: Julia Grzona

Previous Next

W tym czasie nasza miejscowość bardzo się zmieniła, a my razem z nią. Żalno wypiękniało. Z szarej wsi stała się kwitnąca i kolorowa. W wielu miejscach widać naszą pracę. Chcieliśmy „pięknie żyć w pięknym miejscu” . By ten cel osiągnąć zrealizowaliśmy wiele projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, by odkryły i rozwijały swoje talenty muzyczne, rękodzielnicze czy kuglarskie.

Previous Next

22 czerwca 2019 r. nad jeziorem w Żalnie odbyła się impreza pod nazwą „Janowe koncertowanie”. Głównymi organizatorami były organizacje działające na terenie Żalna: parafia, sołectwo i stowarzyszenie. Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu z gminy Kęsowo. Imprezę poprzedziły warsztaty plecenia wianków, które następnie dziewczęta puszczały na jeziorze.

Mieszkańcy korzystali z uroków dnia i możliwości wspólnego spędzania czasu. Piekli kiełbaski przy ognisku lub kosztowali wypieków z grilla. Uczestnicy aktywnie włączyli się też w śpiewanie piosenek biesiadnych. Tę część spotkania poprowadził Tomasz Kotowski. Biesiadę zakończył pokaz ognia w wykonaniu Kamila Kasaka. W nocnej scenerii Żalińskiego jeziora ogniowy pokaz dostarczył uczestnikom niesamowitych wrażeń. 

Festiwal smaków kwiatowych oraz szparagowych 

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno, Bractwem Motocyklowym „Magneto", serdecznie zapraszają 18 czerwca na festiwal smaków kwiatowych oraz szparagowych.

Previous Next

Dzięki współpracy parafii, sołectwa, stowarzyszenia oraz innych organizacji działających na terenie Żalna przy udziale finansowym Gminy Kęsowo 30 czerwca 2019r. miała miejsce impreza integracyjna pod nazwą „Chodź pomaluj mój świat".

Previous Next

Zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego przez Gminę Kęsowo pod nazwą „Popołudnia na Tęczowym zakątku”. Podczas pięciu spotkań  na Tęczowym zakątku mieszkańcy Żalna i goście odbyli „Spacer z przygodami i zagadkami z Janiną Żalińską” w Queście, wzięli udział w „Kwiatowych podchodach”, posłuchali repertuaru muzycznego naszej utalentowanej młodzieży, malowali włóczką kwiaty na ogrodzeniu stadionu i integrowali się w zabawie  „Kwiatowy Ćwierćland”. 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno

Żalno, ul. Szkolna 1A

89-506 Kęsowo


e-mail: zalno@tuchola.pl

telefon: 604497079

 

Search