Aktualności

 Projekt  „Żalno, historia opowiadana”

20 lutego 2024r. nasze Stowarzyszenie podpisało umowę z gminą Kęsowo na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Projekt, który przygotowujemy nosi tytuł „Żalno, historia opowiadana”.

"Żalno, historia opowiadana"

W niedzielę, 26 listopada odbyła się promocja książki, którą wydało nasze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno. Książka nosi tytuł: „Żalno, historia opowiadana”.

Previous Next

Dnia 13 grudnia 2022r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim województwa kujawsko – pomorskiego o dofinansowanie na realizację Projektu „Budowa strefy street workout w miejscowości Żalno – jako miejsca dla młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 7.  Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 7.1  .  Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Fundusze pozyskano za sprawą Partnerstwa "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie".

Okres realizacji projektu: 01.01.2023 – 31.03.2023

Previous Next

W ofercie Wioski kwiatowej nie tylko wrażenia zmysłowe czy dobra zabawa ale też możliwość aktywnego spędzania czasu na sportowo. Wszystko to za sprawą powstałej strefy street workout.

Previous Next

Od 15 lutego br. Rozpoczynamy realizację projektu pod nazwą: „Była sobie wieś czyli historia Żalna w fotografii”. Nasze działania będą polegały na zgromadzeniu zdjęć przedstawiających Żalno z dawnych lat i wydrukowaniu ich na dużych planszach, które będą elementami wystawy plenerowej w naszej wsi.

Dofinansowanie w kwocie 2000zł otrzymaliśmy z Gminy Kęsowo w ramach zadania KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.

„Przygody Żalińskiej Makowej panienki” - nowa oferta dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

 

W Żalnie na  jednej z łąk pod lasem mieszka Makowa panienka wraz ze swoim przyjacielem motylem Maciejem. Uczestnicy tej gry terenowej wezmą udział w  pięciu przygodach Janeczki i Macieja. Po każdej przeprowadzonej scence dzieci wykażą się różnymi umiejętnościami w przygotowanych zabawach plenerowych.

 

Dodatkowo mali goście Kwiatowej Wioski wykonają własnoręcznie pływający kwiatek oraz postać Makowej panienki lub motyla Macieja.

 

Grę przygotowali: Aleksandra Krzywdzińska oraz Ewa Szczypiorska.

 

Grafika: Julia Grzona

Previous Next

22 czerwca 2019 r. nad jeziorem w Żalnie odbyła się impreza pod nazwą „Janowe koncertowanie”. Głównymi organizatorami były organizacje działające na terenie Żalna: parafia, sołectwo i stowarzyszenie. Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu z gminy Kęsowo. Imprezę poprzedziły warsztaty plecenia wianków, które następnie dziewczęta puszczały na jeziorze.

Mieszkańcy korzystali z uroków dnia i możliwości wspólnego spędzania czasu. Piekli kiełbaski przy ognisku lub kosztowali wypieków z grilla. Uczestnicy aktywnie włączyli się też w śpiewanie piosenek biesiadnych. Tę część spotkania poprowadził Tomasz Kotowski. Biesiadę zakończył pokaz ognia w wykonaniu Kamila Kasaka. W nocnej scenerii Żalińskiego jeziora ogniowy pokaz dostarczył uczestnikom niesamowitych wrażeń. 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno

Żalno, ul. Rzemieślnicza 13

89-506 Kęsowo


e-mail: zalno@tuchola.pl

telefon: 604497079

 

Search