Aktualności

„Przygody Żalińskiej Makowej panienki” - nowa oferta dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

 

W Żalnie na  jednej z łąk pod lasem mieszka Makowa panienka wraz ze swoim przyjacielem motylem Maciejem. Uczestnicy tej gry terenowej wezmą udział w  pięciu przygodach Janeczki i Macieja. Po każdej przeprowadzonej scence dzieci wykażą się różnymi umiejętnościami w przygotowanych zabawach plenerowych.

 

Dodatkowo mali goście Kwiatowej Wioski wykonają własnoręcznie pływający kwiatek oraz postać Makowej panienki lub motyla Macieja.

 

Grę przygotowali: Aleksandra Krzywdzińska oraz Ewa Szczypiorska.

 

Grafika: Julia Grzona

Previous Next

W tym czasie nasza miejscowość bardzo się zmieniła, a my razem z nią. Żalno wypiękniało. Z szarej wsi stała się kwitnąca i kolorowa. W wielu miejscach widać naszą pracę. Chcieliśmy „pięknie żyć w pięknym miejscu” . By ten cel osiągnąć zrealizowaliśmy wiele projektów skierowanych do dzieci i młodzieży, by odkryły i rozwijały swoje talenty muzyczne, rękodzielnicze czy kuglarskie.

Previous Next

22 czerwca 2019 r. nad jeziorem w Żalnie odbyła się impreza pod nazwą „Janowe koncertowanie”. Głównymi organizatorami były organizacje działające na terenie Żalna: parafia, sołectwo i stowarzyszenie. Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu z gminy Kęsowo. Imprezę poprzedziły warsztaty plecenia wianków, które następnie dziewczęta puszczały na jeziorze.

Mieszkańcy korzystali z uroków dnia i możliwości wspólnego spędzania czasu. Piekli kiełbaski przy ognisku lub kosztowali wypieków z grilla. Uczestnicy aktywnie włączyli się też w śpiewanie piosenek biesiadnych. Tę część spotkania poprowadził Tomasz Kotowski. Biesiadę zakończył pokaz ognia w wykonaniu Kamila Kasaka. W nocnej scenerii Żalińskiego jeziora ogniowy pokaz dostarczył uczestnikom niesamowitych wrażeń. 

Festiwal smaków kwiatowych oraz szparagowych 

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno, Bractwem Motocyklowym „Magneto", serdecznie zapraszają 18 czerwca na festiwal smaków kwiatowych oraz szparagowych.

Previous Next

Dzięki współpracy parafii, sołectwa, stowarzyszenia oraz innych organizacji działających na terenie Żalna przy udziale finansowym Gminy Kęsowo 30 czerwca 2019r. miała miejsce impreza integracyjna pod nazwą „Chodź pomaluj mój świat".

Previous Next

Zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego przez Gminę Kęsowo pod nazwą „Popołudnia na Tęczowym zakątku”. Podczas pięciu spotkań  na Tęczowym zakątku mieszkańcy Żalna i goście odbyli „Spacer z przygodami i zagadkami z Janiną Żalińską” w Queście, wzięli udział w „Kwiatowych podchodach”, posłuchali repertuaru muzycznego naszej utalentowanej młodzieży, malowali włóczką kwiaty na ogrodzeniu stadionu i integrowali się w zabawie  „Kwiatowy Ćwierćland”. 

Previous Next

Pierwsze z pięciu spotkań na „Tęczowym zakątku” zatytułowane było „Na kwiatowym szlaku w Żalnie”.

1 maja br. mieszkańcy Żalna i przybyli goście poznawali naszą miejscowość, zapoznali się z ulubionymi ziołami Janiny Żalińskiej, rozwiązywali kwiatową krzyżówkę, zagadkę literacką i matematyczną. Uzupełniali brakujące wyrazy w Queście i wszystkim udało się odnaleźć skarb. 

Previous Next

Dofinansowanie otrzymane w tym roku  przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno ze strony Gminy Kęsowo pozwoliło rozwijać talenty kuglarskie dzieci z Żalna i Piastoszyna. Na hali sportowej  Szkoły Podstawowej  w Żalnie, pod okiem trenerki cyrku dzieci zdobywały nowe umiejętności i doskonaliły zdobyte wcześniej. Zabawa połączona z nauką to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu naszych pociech.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno

Żalno, ul. Szkolna 1A

89-506 Kęsowo


e-mail: zalno@tuchola.pl

telefon: 604497079

 

Search